Soldat – gry 2D wciąż mogą bawić
Niszowe tytuły

Soldat – gry 2D wciąż mogą bawić

 

Gra Soldat już całkiem niedługo będzie miała 20 lat. Mimo upływu czasu i braku zastosowania zaawansowanych rozwiązań technicznych tytuł ten wciąż potrafi zapewniać świetną rozrywkę każdemu fanowi strzelanek.

Sukces tkwi w prostocie?

Plik instalacyjny Soldat waży zaledwie około 100 megabajtów. Grę można uruchomić praktycznie na każdym komputerze i w dodatku działa ona bardzo płynnie. Rozgrywka opiera się zaś o kilku lub kilkunastominutowe akcje. Z tych powodów Soldat świetnie spisuje się jako sposób na uzyskaniu krótkiej i niewymagającej rozrywki, która za to przynosi mnóstwo emocji.

Soldat to także dobra odskocznia od współczesnych strzelanek. Dwuwymiarowy widok wymaga zastosowania zupełnie innej taktyki niż jakakolwiek gra w 3D. W Soldat można zagrać zarówno w trybie solo, jak i multiplayer. Co więcej, w sieci można znaleźć wiele modów i map do tej gry, które urozmaicają rozrywkę.

Jak powstał Soldat?

Soldat to gra niezależna polskiego pochodzenia. Została stworzona przez studenta, który umieścił ją w sieci do pobrania za darmo. Przez lata gra zyskiwała na popularności zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach europejskich. Obecnie liczba graczy Soldata jest dużo mniejsza niż dawniej, wciąż jednak wielu pasjonatów ma ją zainstalowaną na swoim komputerze.