Menadżer żużlowy – stary, ale jary
Niszowe tytuły

Menadżer żużlowy – stary, ale jary

Żużel to sport, o którego istnieniu nie wie połowa Polaków. Druga połowa zalicza się zaś oddanych fanów tej dyscyplin. Gier video w tematyce żużlowej nie ma jednak zbyt dużo. Pomimo upływu lat wciąż jednak speedway-owych emocji można poszukać w Menadżerze Żużlowym.

Czym jest Menadżer Żużlowy?

Menadżer Żużlowy powstał na początku obecnego stulecia z inicjatywy braci Mańskich. Choć od lat nie podlega on rozwojowi, to zapaleni gracze wciąż dbają przynajmniej o aktualizację składów na kolejne sezony.

Ta gra nie zawiera żadnych dźwięków czy też większych animacji. Sama oprawa graficzna jest bardzo uboga. Mimo to w całej Polsce wciąż wielu ludzi gra w Menadżer Żużlowy. Przy wszystkich swoich ograniczeniach ten tytuł jest bowiem niesamowicie wciągający, a grać można wręcz w nieskończoność.

Celem gry jest uzyskanie tytułu Mistrza Polski. Chcąc to osiągnąć, trzeba dbać o cały klub żużlowy oraz o jego zawodników. Gracz zarządza stadionem, umowami sponsorskimi, rozwojem juniorów, transferami, ustalaniem składu, kupnem i naprawą motorów, obozami treningowymi itp. Kluczem do sukcesu w dłuższym terminie jest zadbanie o dobrą sytuację finansową klubu.

Pewną aktywność gracz przejawia także w trakcie meczów żużlowych. Przeprowadza wtedy zmiany zwykłe i taktyczne oraz ustala skład wyścigów nominowanych.