Democracy, czyli bycie politykiem nie jest takie łatwe
Wciągające strategie

Democracy, czyli bycie politykiem nie jest takie łatwe

Rzadko kto ma dobre zdanie o politykach. Zarzuca się im bardzo dużo, a w szczególności oportunizm. Gra Democracy daje możliwość przekonania się na własnej skórze, jak to jest być prominentnym politykiem i zarządzać całym państwem.

Jak wygrać wybory?

Celem każdego polityka jest wygranie wyborów i tak też jest i w przypadku Democracy. W przypadku porażki ta gra się po prostu kończy. Chcąc wygrać wybory, trzeba się dopasować do oczekiwań wyborców. Oznacza to, że nie ma dużo miejsca na kierowanie się własnymi poglądami. Jeżeli więc w kraju przeważają socjaliści, to trudno jest wygrać wybory, podejmując decyzje prokapitalistyczne.

Jeśli zaś w roku wyborczym sondaże wskazują, że wygrana w wyborach jest zagrożona, to łatwo jest ulec pokusie rozdawania przywilejów różnym grupom społecznym. Wtedy po wygranych wyborach konieczne okazuje się zrównoważenie budżetu i np. podniesienie podatków. Mówiąc w skrócie, gracz może podejmować decyzję, za które politycy są krytykowani w prawdziwym życiu.

Democracy to więc gra poniekąd edukacyjna. Dzięki niej można łatwo się przekonać o tym, że bycie politykiem wcale nie jest takim prostym zadaniem. Ta gra wskazuje także na to, że bycie wiernym swoim poglądom w polityce nie zawsze popłaca, a przynajmniej nie prowadzi do wyborczego triumfu.