I Am Bread – w grach video można być wszystkim
Niszowe tytuły

I Am Bread – w grach video można być wszystkim

Symulacje to gatunek gier video, który w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością. Niektóre pomysły twórców są tu bardzo nietypowe. Symulator życia kozy wydawał się kiedyś szczytem absurdu. I Am Bread, czyli symulator… kromki chleba jest jednak jeszcze bardziej abstrakcyjną grą.

Jak można symulować kromkę chleba?

Gry video umożliwiają wcielenie się w przeróżne postacie, od menadżera najlepszego klubu piłkarskiego po bohatera ratującego Drogę Mleczną przed zakładam. Rzadko jednak zdarza się możliwość przejęcia władzy nad innym organizmem niż człowiek. Możliwość wcielenia się w materię nieożywioną, taką jak kromka chleba to już prawdziwy ewenement.

Cel gry wydaje się prosty. Zadanie polega bowiem na dostaniu się kromki chleba do tostera. I Am Bread zaskakuje jednak poziomem skomplikowania, a zrealizowanie celu bywa naprawdę trudne. W tej grze trzeba sporo myśleć, podejmować szybkie decyzje i mieć nieco szczęścia. Trzeba też brać pod uwagę wpływ elementów otoczenia, takich jak np. podmuch z wiatraka. Gra dobrze odwzorowuje także prawa fizyki i poniekąd można ją określić mianem realistycznej.

Cała otoczka gry pełna jest także poczucia humoru, i I Am Bread to całkiem udana produkcja, która może zapewnić sporo radości i dobrej zabawy.