Jak kupić dobry sprzęt do grania?
Wciągające strategie

Jak kupić dobry sprzęt do grania?

Rynek gier rozwija się w oszałamiającym tempie, a liczba graczy stale rośnie. Co do samych gier, to są one na coraz wyższym poziomie i coraz lepiej odwzorowują rzeczywistość, a co za tym idzie – rosną wymagania sprzętowe. Niestety, bardzo szybko może się okazać, że dopiero co kupiony komputer już ma problemy z obsłużeniem najnowszych gier na najwyższych ustawieniach.

 

Czym więc kierować się podczas zakupu?

 

Wcześniej wspomniane rosnące wymagania są nieodłącznym elementem rozwoju branży gier, tak więc trzeba się na to odpowiednio przygotować. Nabywając komputer warto upewnić się, że w przyszłości będzie można zmienić poszczególne komponenty bez konieczności wymiany całego urządzenia. Takie rozwiązanie znacząco obniży koszty i pozwoli na podążanie za wymaganiami narzuconymi przez twórców gier, nie tracąc przy tym masy pieniędzy.

Z tego też powodu lepiej jest kupić komputer stacjonarny niż laptopa, jeśli nabywamy taki sprzęt wyłącznie z myślą o graniu. Wiele osób jednak decyduje się na zakup komputera przenośnego, gdyż jest to dla nich wygodniejsze.

Jeśli mowa już o laptopach to warto wspomnieć, że o wiele lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o gry komputerowe, będzie urządzenie z systemem Windows, niż macOS, stosowanym w urządzeniach marki Apple. Jeśli jednak ktoś koniecznie chce nabyć urządzenie od Apple, musi się liczyć z tym, że liczba tytułów, w które będzie mógł zagrać jest znacznie bardziej ograniczona. Na szczęście popularne gry, zwłaszcza te internetowe, zwykle są dostępne na obie platformy.

Wspomnieliśmy już, że aby nadążyć za wymaganiami nie bankrutując przy tym, lepiej jest nabyć komputer stacjonarny. Jeśli jednak ktoś decyduje się koniecznie na urządzenie przenośne, warto pomyśleć o używanym sprzęcie. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy, dzięki czemu w przyszłości będzie można kupić komputer o lepszych parametrach. Stron, na których można szukać używanych urządzeń jest bardzo wiele.

W przypadku kompletowania zestawu stacjonarnego, warto pomyśleć o opcji kupienia poszczególnych komponentów w różnych sklepach. Ceny danych elementów mogą się różnić w poszczególnych sklepach, dlatego czasami może okazać się, że kartę graficzną lepiej kupić gdzie indziej, niż chociażby procesor. Oczywiście decydując się na takie rozwiązanie, należy liczyć się z tym, że trzeba będzie samemu w domu złożyć taki zestaw, nie jest to jednak trudne i z pomocą filmów instruktażowych, których w internecie nie brakuje, spokojnie poradzi sobie z tym każdy.

Jeśli jednak nie chcemy samemu się w coś takiego bawić, pozostaje opcja zakupu wszystkich komponentów w jednym sklepie, wraz z usługą montażu. Bardzo często sklepy oferują taką usługę za darmo, jeśli zamawia się u nich wszystkie komponenty, a nawet jeśli nie ma takiej promocji w ofercie, to i tak koszty takiej usługi zwykle nie są wygórowane i nie powinny nadmiernie uszczuplić naszego budżetu.