Dlaczego Gothic odniósł sukces?
Kultowe RPG

Dlaczego Gothic odniósł sukces?

Gothic, Gothic 2 i Gothic Noc Kruka do dziś uważane są za gry kultowe. Dla niektórych to nawet najlepsza RPG w historii. Co jednak spowodowało, że Gothic wywarł aż tak dobre wrażenie na graczach?

W czym tkwił sukces Gothic-a?

Na sukces gry Gothic złożyło się wiele elementów. Ta produkcja pochodziła od nowo powstałego studia gier, które wykazało się głową pełną ciekawych pomysłów. Duży otwarty świat i szerokie możliwości prowadzenia rozmów z NPC były swego rodzaju innowacją na rynku.

W Polsce popularność Gothic-a wynikała także ze świetnego przetłumaczenia na języki polski. W tamtych czasach było to dużą rzadkością, a gracze często zmuszeni byli do korzystania z gier w angielskiej wersji językowej.

Fani Gothic-a zwykle podkreślają jednak wyjątkowy klimat tej gry. Faktycznie fabuła była wciągająca, intrygująca i pełna zwrotów akcji. Największe zaskoczenie wzbudzała ostatnia scena, która sprawiała, że gracze nie mogli się doczekać kontynuacji.

Później było jeszcze lepiej, ponieważ Gothic 2 oraz Gothic Noc Kruka zbierały wręcz doskonałe recenzje i opinie. Niestety kolejne gry z serii nie spełniły już oczekiwań. Producenci gry zdecydowali się bowiem na gruntowną zmianę mechaniki gry. Choć pojawiły się nowe rozwiązania, to większość graczy uznała, że Gothic stracił swój wyjątkowy klimat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *